Blog

Jaką kawę do biura wybrać, by sprostać zróżnicowanym gustom?

pracownicy na przerwie na kawę

Większość osób dzień rozpoczyna od filiżanki kawy. Napój ten dzięki zawartości kofeiny działa pobudzająco, co sprawia, że jesteśmy w stanie szybciej być w pełni gotowości do podejmowania działań. Kawa jest szczególnie ważna w okresie jesiennozimowym, gdy rano jest ciemno i większość ludzi najchętniej wróciłoby do łóżek, zamiast siedzieć przy biurku.

Najpopularniejsze rodzaje kawy

Istnieje wiele gatunków kaw, jednak na świecie uprawiane są jedynie 3 trzy z nich. Pierwszą z nich i najpopularniejszą jest Arabika, drugą Robusta, a trzecią Liberika.
Arabika ma łagodny smak z owocowymi nutami. Uznawana jest za najbardziej szlachetny gatunek kawy. Jej smak i aromat różni się w zależności od warunków klimatycznych oraz otoczenia, w jakim jest uprawiana, a także od metody obróbki ziaren.
Smak Robusty jest ostrzejszy, miewa intensywny gorzki posmak o orzechowo-czekoladowych nutach. Jej aromat jest bardzo wyrazisty. Robusta ma dwa razy więcej kofeiny niż Arabika.
Liberka ma ciężki i ziemisty smak o orzechowych nutach.
Najlepszym wyborem do biura będzie 100% Arabika lub mieszanka Arabiki i Robusty, w której zawartość Robusty będzie wynosić od 10 do 30%.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do biura?

Niemożliwe jest zrobienie bardzo dobrej kawy bez odpowiedniego ekspresu. Zapraszam do mojego showroomu, w którym można zapoznać się z ofertą profesjonalnych ekspresów do kawy w Krakowie.
Do biura najlepiej jest wybrać ekspres automatyczny, który za pomocą jednego kliknięcia da możliwość zrobienia pysznej kawy. Decydując się na konkretny model, należy wziąć pod uwagę ilość filiżanek, które piją pracownicy, aby nie wybrać modelu, który będzie trzeba np. bardzo często napełniać składnikami. Ważne jest także wzięcie pod uwagę, czy pracownicy lubią pić kawę z mlekiem, czy czarną.