Pewnie wiele osób zastanawia się, jaką wybrać kawę do biura, aby wszyscy członkowie zespołu byli zadowoleni. Rozpoczęcie dnia od filiżanki kawy odbywa się niemal w każdy miejscu pracy, dlatego warto poświęcić chwilę uwagi na wybór tej najlepszej, pobudzającej i wyróżniającej się wyjątkowym smakiem.

Co dzień rano sięgamy po aromatyczną kawę, ze względu na zawartość kofeiny, która jest naturalnym stymulantem. Nie bez powodu po wypiciu jednej filiżanki odczuwa się przypływ energii i polepszenie samopoczucia. Kawa, która stymuluje wydzielania serotoniny i dopaminy, dodatkowo wypita w gronie znajomych współpracowników zdecydowanie potrafi poprawić humor.

Jako profesjonalny tester kawy i doświadczony barista pomogę wybrać kawę o najlepszym smaku i aromacie, idealnie nadającą się do Twojego biura.

Kawa ziarnista

Każdy z nas ma inny gust i preferuje inne smaki, w takim razie jak wybrać jedną kawę spełniającą oczekiwania wszystkich? Kawa ziarnista uznawana jest za klasykę gatunku — będzie odpowiednia zarówno dla miłośników espresso, jak i wielbicieli cappuccino i caffe latte. W wielu biurach znajdują się ekspresy do kawy ze wbudowaną funkcją mielenia i w tym przypadku kawa ziarnista będzie prawidłowym wyborem.

Dwie najpopularniejsze odmiany kawy ziarnistej to arabica i robusta. Pierwsza z nich wyróżnia się nasionami w charakterystycznym kształcie litery S. Pozyskiwana jest głównie z terenów Etiopii, ale uprawy znajdują się również w Brazylii, Kolumbii i Indii. W zależności od tego, w jakim klimacie była uprawiana, może mieć aromat czekoladowy, miodowy, karmelowy lub owocowy. Robusta z kolei wyróżnia się większą zawartością kofeiny oraz wyrazistym smakiem.

Jaki ekspres do kawy wybrać do biura?

Kluczowy jest również wybór odpowiedniego ekspresu do kawy, który znajdzie się w biurze. Ekspresy dostępne na rynku różnią się między sobą m.in. mocą, szybkością, ciśnienie, wyposażeniem i wzornictwem. Podczas zakupu warto ustalić budżet przeznaczony na zakup sprzętu, rodzaj kawy i czy zależy nam na opcjach dodatkowych takich jak funkcja spieniania mleka, automatyczne czyszczenie i możliwość przygotowywania innych napojów.
 
Decydując się na zakup ekspresu do kawy do biura, należy określić potrzeby i preferencje zespołu. Ekspres, który pozwoli na szybkie i nieskomplikowane przygotowanie pysznej kawy z pewnością zadowoli wszystkich współpracowników.
 
Z ogromną chęcią pomogę wybrać ci ekspres do kawy idealnie pasujący do biura, zaspokajający Twoje oczekiwania i umożliwiający pracownikom zaparzenie aromatycznej kawy.
 

Ekspres ciśnieniowy do biura

Popularnym wyborem w biurach są ekspresy ciśnieniowe. Dostępne są ekspresy ciśnieniowe kolbowe oraz automatyczne. Ekspresy manualne (kolbowe) zdecydowanie częściej wybierają profesjonaliści i miłośnicy przygotowywania kawy. Tego typu urządzenia nie zajmują wiele miejsca, a dodatkowym atutem jest wyposażenie w dyszę do spieniania mleka. Ekspresy automatyczne polecane są osobom, którym zależy na szybkim i wygodnym przygotowaniu napoju, najczęściej poprzez jedno kliknięcie.

Korzystając z mojej wiedzy i doświadczenia, po wysłuchaniu Twoich preferencji będę mógł wskazać Ci najlepszy ekspres do kawy, który może znaleźć się w biurze. Jeśli jesteś zainteresowany spotkaniem, skontaktuj się ze mną. Działam m.in. na terenie Krakowa i Katowic.