Jako członek Światowego Stowarzyszenia Kawy Specialty (SCA) i autoryzowany trener Coffee Skills Program, jestem gotowy do przeprowadzenia szkoleń i kursów baristycznych na najwyższym poziomie! Z przyjemnością zajmę się szkoleniem zarówno pasjonatów, chcących podnieść swoje umiejętności dla własnej satysfakcji, jak i osób zawodowo zajmujących się serwowaniem usług baristycznych, w celu podniesienia kwalifikacji i rozwijania zdobytych wcześniej kompetencji. Szkolenia baristów przeprowadzane w Krakowie to m.in.:

  • ciekawa i angażująca forma zajęć,
  • miła i przyjacielska atmosfera,
  • dostęp do profesjonalnego sprzętu,
  • świeżo palona i aromatyczna kawa,
  • gwarancja podniesienia kwalifikacji.

Opracowane przeze mnie szkolenie to połączenie praktyki z wiedzą na temat gatunków kawy, sposobach jej rozróżniania i parzenia oraz teorią o fachowych urządzeniach. Z profesjonalnego kursu zadowoleni będą wszyscy miłośnicy kawy oraz osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę, jako barista. . Podzielę się kawową wiedzą z każdym chętnym wielbicielem świeżo palonego aromatu!

Szkolenia dla baristów

Szkolenia dla baristów Coffee Skills Program opierają się na wiedzy światowych specjalistów i ekspertów z branży kawy, którzy swoje doświadczenie w standardowym i alternatywnym sposobie parzenia kawy zbierali przez wiele lat na całym świecie! W oparciu o wiedzę mistrzów jestem gotowy przekazać Ci tajniki przygotowywania i serwowania kawy podziwiane przez znawców z całej branży oraz podpowiedzieć w wyborze profesjonalnych ekspresów do kawy, młynków, czy akcesoriów baristycznych. Prowadzony przeze mnie kurs obejmuje zarówno podstawowe zagadnienia z zakresu parzenia kawy, jak i specjalistyczne metody jej podawania. Dzięki szkoleniu baristycznemu dowiesz się, że niezwykły smak kawy zależy m.in. od jakości ziaren, stopnia ich zmielenia oraz temperatury wody. Wyjaśnię Ci, do czego służy tamper oraz pokażę, jak go prawidłowo używać podczas codziennej pracy. Z moją pomocą wykonasz idealne espresso, które jest podstawą tworzenia każdego rodzaju kawy. Zrozumiesz, jak przebiega cały proces parzenia kawy i zakochasz się na nowo w tej sztuce. 

Szkoła baristów

W ramach szkoły baristów przeprowadzam profesjonalne szkolenia baristyczne w trzech modułach skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i całych grup, takich jak załoga kawiarni, czy pracownicy restauracji. Wysoki poziom szkoleń zapewni Ci dostęp do niestandardowych umiejętności pożądanych na rynku pracy. Zdobędziesz wiedzę i poznasz techniki, które pozwolą Ci przyrządzić wysokiej jakości aromatyczną kawę. Jako profesjonalny barista, będziesz potrafił prawidłowo spienić mleko i właściwie je połączyć z zaparzonym espresso. Dowiesz się, jak przygotować kawę warstwową oraz jak „malować na kawie”. Kursanci, dzięki dużej ilości zadań praktycznych będą w stanie utrwalić przekazaną wiedzą oraz udoskonalić dotychczasowe umiejętności. Przekonaj się sam, jak łatwo pokochać świat kawy! 

Jeśli masz pytania dotyczące kursu dla basistów, skontaktuj się ze mną telefonicznie, e-mailowo lub wypełnij formularz kontaktowy. Wpadnij do mojej kawiarni Zapach Kawy w Chrzanowie, gdzie przy pachnącej filiżance wprowadzę Cię w zaczarowany świat i opowiem, m.in. czym różnią się kawy jasno, średnio i mocno palone – zapraszam !